Enge To Test For SAMAX
It’s a relief to find that open wheel racing doesn’t always have first call on a driver.

Tomas Enge had been expected to race in the A1GP series in Indonesia this coming weekend - but has opted out, on order to test a SAMAX Riley.

Regis Lefebure spotted the Czech driver in conversation with Marc Goossens at Homestead yesterday (December 6 - below), and we understand that he’ll be trying a DP for the first time in the next few days.

Enge in the Rolex 24 – that does sound like “fun”. Sign him up, Peter Baron!

Czech press release:
Tomáš Enge vynechá závod A1GP v Indonésii a místo toho zamírí na Floridu, kde bude testovat prototyp MK XI týmu Samax Motorsport s výhledem na možný start v nejslavnejším americkém ctyriadvacetihodinovém závodu v Daytone.

Ceský jezdec má se závody v Americe bohaté zkušenosti a vybudoval si tam dobré jméno. Za sebou má závody v seriálech IRL a ALMS, GrandAm je však pro nej novinkou. V prubehu tohoto týdne na nej cekají jízdy na okruhu Homestead-Miami, kde si poprvé vyzkouší prototyp MK XI z dílny Riley&Scott.
Americká série GrandAm patrí za oceánem k nejpopulárnejším a zejména vytrvalostní závod v Daytone, který tradicne zahajuje sezonu hned na konci ledna. Ctyriadvacetihodinový závod pritahuje velkou pozornost a ve startovním poli nechybí špickoví jezdci prakticky ze všech sérií. V posledním závodu nechybeli na startu jezdci kalibru šampionu IRL Dana Wheldona a Scotta Dixona, vítez konkurencní ChampCar Sebastian Bourdais a další hvezdy. Vozy jsou deleny do kategorií DP (prototypy) a GT (sportovní vozy). Samax Motorsport nasazoval v uplynulé sezone oba typy vozu, za volantem prototypu MK XI se vystrídali mimo jiné bratri Dario a Marino Franchittiové, populární Venezuelanka Milka Duno a Patrick Carpentier a v celkovém poradí skoncil tým na 16. míste.

Tomáš Enge: „Je to pro me zajímavá príležitost a jsem zvedavý, jak se vuz bude chovat. Homestead-Miami znám z testu s vozem Aston Martin a také z IRL, kde se testovalo na oválu i klasické trati. Daytona by mela být podobná, takže je to dobrý referencní bod. Na jednu stranu je mi líto, že musím vynechat závod A1GP v Indonésii, na druhou stranu je to lákavá šance. Všichni ví, že vytrvalostní závody mám moc rád a ctyriadvacetihodinovka v Daytone me moc láká.“

Antonín Charouz, jezdcuv manažer: „Tomáš má v Americe dobré renomé a daná nabídka je pro nás zajímavá. Verím, že v testu potvrdí své kvality. Závod v Daytone je hodne prestižní a láká jezdce z celého sveta.“

 

Contents Copyright © dailysportscar.com. All Rights Reserved.